Nõo Muusikakool

Tartu mnt 14, Nõo alevik, Nõo vald, Tartumaa
NouMuusikakool

1. september 2015 oli Nõo alevikus eriti pidulik –  toimus Nõo muusikakooli avaaktus uhiuues koolihoones. Kindlasti annab tegemistele uues muusikakoolis hoogu juurde ka teadmine, et Nõol on taustal ka väärikas muusikalugu: siin on tegutsenud mitmed tuntud eesti muusikud, sealhulgas Eduard Tubin ja Aleksander Läte.  

Eduard Tubin oli Nõo koolis aastatel 1926–1930 matemaatika- ja füüsikaõpetaja, juhatas ka kohalikku segakoori ja oli kirikus organist. Majal, kus Tubin elas (Tartu mnt 4) on praegu seinal mälestustahvel. Aleksander Läte tegutses Nõos aastatel 1883–1895 ja 1897–1900. Ta oli kihelkonnakooli õpetaja, kiriku juures köster ning organist ja asutas Nõo segakoori. Läte siinviibimist tähistab samuti mälestustahvel vana koolihoone seinal.

Nõo Muusikooli elektrisüsteemid projekteerisime ja ehitasime koostöös Nõo Vallavalitsuse ja Lähte Ehitus AS'iga aastal 2015.

Selle hoone projekteeris arhidektibüroo Juhan Kutti OÜ juba aastal 2005 aga hoone valmis alles ligemale 10 aastat hiljem. Sisekujunduse autor on Ülle Mäekala.

FaLang translation system by Faboba