Pärnu Mudaravila ja Hedon SPA & Hotel

Ranna pst. 1, Pärnu linn, Pärnumaa

Pärnu mudaravila, samuti kuurordi ajalugu võib alustada aga juba aastaga 1838, mil mereäärses supelasutuses pakuti suvel sooje merevanne ning talvel saunamõnusid. Kuurordi tormiline areng saabus 1890ndatel.

Pärnu mudaravila on Pärnus asuv neoklassitsistlik hoone. Hoone valmis algselt 1838. aastal, kui seal olid merevannid ja saunad. Hoonesse on rajanud skulptuurid Voldemar Mellik. 1915. aastal hävis hoone tulekahjus ning 1926.-1927. aastal taastati hoone Olev Siinmaa, Erich von Wolffeldt ja Aleksander Nürnbergi projekti järgi.

1929. aastal ehitati mudaravilale vasak tiib, kus asus süsihapperaviosakond, ning 1935. aastal parem tiib, kus oli vesiraviosakond.

Pärast taasiseseivumist jäi hoone tühjaks ning kasutuseta.2013. aasta kevadel algas mudaravila renoveerimine, arhitektide Inga Raukase, Tarmo Teedumäe ja Paco Ulmani projekti järgi. Sisekujunduse on teinud Vaikla Stuudio.

2014. aastal suvel avati seal spaahotell Hedon.

Renoveerimistööde käigus korrastati hoone välisfassaad, skulptuurid ja siseruumid ning sinna tehti hoolitsusruumid, basseinid ja saunad. Lisaks ehitati hoonele juurdeehitis, kuhu tuli neljatärnihotell.

Mudaravila

Koostöös Astlanda Ehitus OÜ'ga tegime Pärnu vana Mudaravila, praeguse HEDON SPA & Hotell rekonstrueerimise ja uusehituse elektritööd.
 

 

FaLang translation system by Faboba